Pokoje Goscinne Nad Morzem "Motylek"

Witamy

Pokoje

O Ustroniu

Galeria Ustronie

Ceny

Kontakt, dojazd

        Ustronie Morskie

Gmina Ustronie Morskie położona jest w środkowo-północnej części województwa zachodniopomorskiego nad 10 kilometrowym odcinkiem wybrzeża Bałtyku, w odległości 13 km od Kołobrzegu.

Krajobraz gminy tworzy pagórkowata równina z dużymi obszarami lasów, łąk i urodzajnych gleb. Najcenniejszym przyrodniczym walorem gminy jest jej położenie; urozmaicony brzeg morski opada tu miejscami stromym, klifowym urwiskiem ku pięknej, piaszczystej plaży.

Na terenie gminy istnieją warunki urozmaiconego spędzania wolnego czasu. Można tu korzystać z kąpieli morskich, plażowania, uprawiać sporty wodne, wędkarstwo nadbrzeżne. Dużą atrakcję stanowią dwa mola wybiegające na ponad 100 metrów w morze. Miłośnicy turystyki pieszej i rowerowej mogą korzystać ze specjalnie wyznaczonych szlaków turystycznych ciągnących się wzdłuż wybrzeża morskiego. Do dyspozycji turystów pozostają boiska sportowe, korty tenisowe, sala gimnastyczna oraz sprzęt pływający. Dużą popularnością cieszą się loty turystyczno-widokowe motolotnią, a także skoki spadochronowe, organizowane na terenie lotniska w Bagiczu.

Klimat miejscowości Ustronie Morskiego klasyfikowany jest jako klimat morski o umiarkowanym natężeniu bodźców klimatycznych. Specyficzną cechą bioklimatu Ustronia jest występujący w powietrzu aerozol morski, który wykazuje lecznicze właściwości szczególnie w terapii schorzeń dróg oddechowych. Zawartość jodu w powietrzu waha się w granicach 0,75-2,53 mikrograma/mm3 i jest najwyższa w warunkach klimatu morskiego na kontynencie europejskim.

Do podstawowych dziedzin gospodarki gminy należą turystyka, rolnictwo i przetwórstwo rybne. Ustronie Morskie posiada doskonale rozwiniętą sieć placówek handlowych i gastronomicznych. Wszystkie miejscowości w gminie posiadają łączność telefoniczną, większość jest zgazyfikowana i skanalizowana.

Ustronie Morskie położone jest przy trasie drogi krajowej nr 11. Posiada również dogodne połączenia kolejowe i autobusowe z wieloma miastami w kraju. Na terenie gminy znajduje się gimnazjum, dwie szkoły podstawowe i Zakład Opieki Zdrowotnej. Działalności kulturalnej patronuje Gminny Ośrodek Kultury z biblioteką, salą kinową i galerią oraz Wiejski Dom Kultury w Rusowie.

W Ustroniu Morskim działa Nadmorski Klub Sportowy "Astra" z drugoligową drużyną siatkarzy oraz drużyna piłkarska. W gminie istnieją duże możliwości inwestowania w gospodarkę turystyczną. Szczególnie dotyczy to terenów po byłej bazie lotniczej wojsk Federacji Rosyjskiej o powierzchni 220 ha, położonych w Bagiczu, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi krajowej nr 11 Kołobrzeg-Koszalin, w odległości 5 km od Kołobrzegu i 40 km od Koszalina.

2006 © Motylek Ustronie Morskie